VAN120R/NQ
VAN120R/NQ
  • www.Kromschroeder.com
  • Osnabruack, Germany
  • Gas Solenoid Valve: Kromschroder VAN120R/NQ
  • Type: VAN120R/NQ
  • Tamb. = Tfluid = -20...+50'C (-4...+122'F)
  • Ruid : NG, LPG (gaseous), Air
  • pu max = 500mbar (7psig)
  • 120VAC 50/60Hz 25W
  • IP 65
  • Brand:Krom//schroder brand:Krom//schroder
  • Kromschroder VAN Series Standard Manual
  • VAN120R/NQ (1)
  • VAN120R/NQ (2)
  • VAN120R/NQ (3)
  • VAN120R/NQ (4)
  • VAN120R/NQ (5)
  • VAN120R/NQ (6)
Related Links:
  1. burkert gas solenoid valve 1/4"
    Inlet pressure:0~1bar
    Origin: Germany
    1/4" burkert gas solenoid valve
  2. Parker Coil ZB09 9W (1)
    AC. 220~230AC, 9W
    Parker Coil ZB09 9W
  3. 3/8" Parker gas solenoid valve
    Inlet pressure:0.1~10bar
    Origin: Germany
    3/8" Parker gas solenoid valve
  4. Parker Cat. No 121K6423
    Inlet pressure:0~30bar
    3/8" Parker Oil solenoid valve
  5. high pressure solenoid valve burkert
    Inlet pressure:0~10bar